Written by RUGBYMag Staff    Saturday, 09 February 2013 12:12    PDF Print Write e-mail
LVI Scores
Tournaments - LVI

College 15s
Life University 41-14 U. Utah
Women Cougar Rugby 58-0 Air Force Women

Men's Elite
Cup Semifinals
Serevi Selects 21-7 Russia
Edmonton 21-7 France Dev.

Plate Semifinals
Falcons 40-5 Peru
Chile 12-7 Tiger

Bowl Semifinals
Belgium 29-0 Combined Sea Services
Atlantis 21-0 Air Force

Shield Semifinals
Dog River 33-7 Iceland
Mexico 22-17 US Army Cannibals

Cup Quarterfinals
Russia 19-14 Falcons
Serevi 42-0 Penn
Edmonton 17-12 Tiger
France 17-0 Chile

Bowl Quarterfinals

Combined Sea Services 19-12 Iceland
Belgium 35-14 Dog River
Atlantis 24-5 Mexico
Air Force 24-21 Cannibals

Pool A
Russia 24-5 Combined Sea Services
France Dev. 31-0 US Army Cannibals
Russia 45-0 US Army Cannibals
France Dev. 26-7 Combined Sea Services
Russia 24-7 France Dev.
Combined Sea Services 33-5 US Army Cannibals

Pool B
Chile 24-19 Falcons
Air Force 21-7 Iceland
Chile 36-0 Iceland
Falcons 31-14 USAF
Chile 41-0 USAF
Falcons 46-0 Iceland

Pool C
Peru 17-15 Atlantis
Tiger Rugby 35-7 Dog River Howlers
Tiger Rugby 19-12 Atlantis
Peru 19-14 Dog River Howlers
Tiger 24-5 Peru
Atlantis 24-22 Howlers

Pool D
Serevi 36-0 Mexico
Edmonton Elite 33-0 Belgium
Edmonton Elite 14-7 Mexico
Belgium 17-12 Serevi Selects
Belgium 24-12 Mexico
Serevi 24-7 Edmonton Elite

Women Elite 7s
Round 1
Maple Leafs 28-0 Beavers International
Emperor's Atlantis 25-7 Trinidad & Tobago
Japan 29-0 Combined Services Select
USA Stripes 29-0 Dog River
USA Stars 36-0 Argentina 7s
Maple Leafs 2 14-0 Laie Parkside (fft)

Round 2
Maple Leafs 29-5 Emperor's Atlantis
Beavers International 12-5 Trinidad &Tobago
Japan 19-7 Dog River
USA Stripes 26-0 Combined Services Select
USA Stars 14-0 Laie Parkside (fft)
Maple Leafs 2 40-0 Argentina

Round 3
Maple Leafs 55-0 Trinidad & Tobago
Emperor's Atlantis 12-7 Beavers International
USA Stripes 33-14 Japan
Dog River 12-7 Combined Services Select
Maple Leafs 2 17-0 USA Stars
Argentina 14-0 Laie Parkside (fft)

Bowl Semifinals
Argentina 29-7 Trinidad & Tobago
Combined Services Select BYE

Bowl Final
Argentina v Combined Services Select

Cup Quarterfinals
Maple Leafs 1 24-12 Dog River
Japan 17-7 USA Stars
USA Stripes 38-0 Beavers Int'l Elite
Maple Leafs 2 34-0 Emperor's Atlantis

Cup Semifinals
Maple Leafs 1 14-7 Japan
Maple Leafs 2 19-12 USA Stripes

Cup Consolation
USA Stars 34-7 Dog River

Emperor's Atlantis 7-5 Beavers Int'l Elite

3rd Place

USA Stripes v Japan

Cup Final

Maple Leafs 1 v Maple Leafs 2


Men's College 7s

Cup Final
U. Victoria 33-5 Central Washington

Group A
Final

Humber 7-33 Central Washington

3rd Place
Guelph A v Air Force

Cup Semifinals
Humber 12-7 Guelph A
Central Washington 29-7 Air Force

Plate Semifinals
Missouri 19-17 Stony Brook
Denver 40-0 Mines

Cup Quarterfinals

Humber 26-21 Stonybrook
Guelph 19-7 Missouri
Air Force 26-5 Denver
CWU 66-0 Colo. School of Mines

Group B
Final
U. Vic 38-0 San Diego State

3rd Place
Claremont v Texas

Cup Semis
San Diego State 19-5 Claremont
U. Vic 34-0 Texas

Plate Semifinals
Lindenwood 29-5 Yale
St. Joe's 12-10 Penn

Bowl Semifinals
Geulph B 36-19 Mines
Pitt 28-12 Regina

Cup Quarterfinals
Claremont 15-12 Yale
San Diego State 21-0 Lindenwood
Texas 14-12 St. Joe's
U. Vic 44-0 Penn

Bowl Quarterfinals

Guelph B 37-0 San Francisco
Colo. School of Mines 33-0 NMSU
Pitt 14-0 AIC
Regina 19-6 Oklahoma

Pool A
St. Joe's 28-19 Oklahoma
Claremont Colleges 35-12 U. Guelph B
Guelph B 20-12 Oklahoma
Claremont 21-14 St. Joe's
St. Joe's 12-0 Guelph
Oklahoma 31-7 Claremont

Pool B
Regina 46-0 U. San Francisco
Texas 24-7 Yale
Texas 24-0 Regina
Yale 47-0 San Francisco
Texas 31-0 San Francisco
Yale 12-5 Regina

Pool C
Victoria 52-0 NMSU
Lindenwood 35-7 Pitt
U. Vic 17-7 Lindenwood
Pitt 33-0 NMSU
U. Vic 24-5 Pitt
Lindenwood 59-0 NMSU

Pool D
San Diego State 29-0 Colo. School of Mines B
Penn 14-0 AIC
San Diego State 14-0 AIC
Penn 26-0 Colo. School of Mines B
Mines 14-0 AIC
San Diego State 21-5 Penn

Pool E
Air Force 31-17 Humber College
U. Guelph 22-7 Colo. School of Mines
Air Force 17-14 U. Guelph
Humber 40-7 Colo. School of Mines
Air Force 44-0 Colo. School of Mines
Guelph 22-17 Humber

Pool F
Central Washington 27-17 Missouri
Stony Brook 24-12 Denver
Central Washington 27-7 Denver
Stony Brook 28-0 Missouri
Central Washington 22-12 Stony Brook
Missouri 33-0 Denver

Women College 7s
Pool A
Montreal Wolfpack 48-0 Stony Brook
Okanagan Heat 24-12 Scion Sirens

Pool B
LV Beavers 26-10 U. Regina
U. Guelph 24-12 Alberta Pandas

Cup QF Montreal Wolfpack 41-7 Regina
Cup QF Beavers 34-10 Okanagan
Cup QF Alberta 36-0 Scion
Cup QF Guelph 49-0 Stony Brook

Plate SF UBCO 19-12 Regina
Plate SF Scion 26-12 Stony Brook
Cup SF Montreal 32-12 Beavers
Cup SF Alberta 14-5 Guelph

Women's Open 7s
Pool A
Melbourne Sharks 45-0 Edmonton Rockers
Edmonton Rockers 33-0 Rock Women
Seattle Breakers 40-0 Edmonton Rockers
Seattle Breakers 19-5 Rock Women
Melbourne Sharks 33-5 Rock Women
Seattle Breakers 7-5 Melbourne Sharks

Pool B
Beavers Las Vegas 39-0 Grand Prairie Sirens
Beavers Las Vegas 26-7 Guelph 2
Guelph 2 29-5 Grand Prairie Sirens
Beavers Las Vegas 27-12 Thorns
Thorns 17-0 Grand Prairie Sirens
Guelph 2 33-0 Thorns

Pool C
Education First Hawaii 22-7 Bermuda
Eh! Team 29-10 Lady Blackjacks
Education First Hawaii 19-0 Lady Blackjacks
Bermuda 19-10 Eh! Team
Education First Hawaii 22-7 Eh! Team
Bermuda 21-7 Lady Blackjacks

Pool D
Mighty Rucks 17-15 BYU
Stanford Coaches 22-0 7 Deadly Sins
Stanford Coaches 24-15 Mighty Rucks
BYU 28-5 7 Deadly Sins
Mighty Rucks 21-5 7 Deadly Sins
BYU 24-7 Stanford Coaches

Pool E
Colorado 24-12 Philippine Halo-Halo
American Sin Bin 12-0 Las Vegas Slots
Philippine Halo-Halo 24-0 American Sin Bin
Colorado 28-5 Las Vegas Slots
Philippine Halo-Halo 12-5 Las Vegas Slots
Colorado 26-15 American Sin Bin



Men's Aces 7s

Pool A
Tiger Cubs 24-5 Austin B
Chicago Lions 12-5 Austin Blacks
Chicago Lions 21-14 Tiger Cubs
Austin Blacks 15-0 Austin B
Chicago Lions 12-12 Austin Bs

Pool B
Denver 17-5 Azul
Palmer 27-5 Okanagan Heat
Denver 28-7 Palmer
Azul 24-7 Okanagan Heat
Denver 25-10 Okanagan Heat
Azul 17-14 Palmer

Pool C
U. Victoria 5-0 Fort Worth Bonobos 
Laie Lions 19-7 Oceanside
Laie Lions 20-19 U. Victoria
Oceanside 26-0 Fort Worth Bonobos
Laie Lions 22-14 Fort Worth Bonobos
U. Victoria 22-7 Oceanside

Pool D
Northeast Legends 41-5 US Army Cannibals
OUA Barbarians 30-7 Nesian Tribe
Northeast Legends 36-7 OUA Barbarians
Nesian Tribe 45-7 US Army Cannibals
Northeast Legends 34-5 Nesian
OUA Barbarians 33-0 Army

Cup SF
Northeast Legends 31-7 Azul
OAU Barbarians 24-21 Tiger Cubs

Cup Final
Northeast Legends v OAU Barbarians


Men's Open 7s

Pool A
Western Michigan 29-7 Jackson Hole Moose
Jackson Hole Moose 24-12 USAF
Western Michigan 46-0 Boss Tweed 7s
Jackson Hole Moose 31-5 Boss Tweed 7s
Western Michigan 42-14 USAF
USAF 26-0 Boss Tweed

Pool B
Combined Sea Services 22-7 NY Big Dogs
Vancouver Island 17-7 Las Vegas Irish
Las Vegas Irish 10-7 NY Big Dogs
Vancouver Island 7-7 Combined Services
Vancouver Island 40-0 NY Big Dogs
Combined Sea Services 27-0 Las Vegas Irish

Pool C

Melbourne Sharks 38-0 Parco
Parkhill PH 33-7 Jackson Hole Beavers
Parco 12-0 Jackson Hole Beavers
Melbourne Sharks 33-5 Parkhill PH
Parkhill PH 29-0 Parco
Melbourne Sharks 41-0 Jackson Hole Beavers

Pool D
El Blanco 12-5 Illiana Misfits
Rexburg Yeti 27-12 USAF
Rexburg Yeti 28-24 El Blanco
USAF 35-0 Illiana Misfits
USAF 7-5 El Blanco
Rexburg Yeti 17-5 Illiana Misfits


High School Boys 7s

Boys HS 7s
Pool A

Herriman Mustangs 22-5 SoCal
Tennessee Tri-Star Blue 27-7 Edmonton Gold
SoCal 24-0 Edmonton Gold
Herriman Mustangs 12-10 Tennessee Tri-Star Blue
SoCal 24-17 Tri-Star Blue
Herriman Mustangs 22-21 Edmonton Gold

Pool B
ICEF 19-17 Lowland Lions
GP Vanier 17-17 South Side Irish
ICEF 24-10 South Side Irish
Lowland Lions 22-5 GP Vanier
GP Vanier 33-17 ICEF
Lowland Lions 12-12 South Side Irish

Pool C
SoCal Select 24-10 Littleton Eagles
British Columbia 35-7 Rochambeau
Littleton Eagles 19-5 Rochambeau
British Columbia 21-15 SoCal Select
Littleton Eagles 19-10 British Columbia
SoCal Select 33-0 Rochambeau

Pool D
Herriman Stallions 27-12 Ocelots
Palos Verdes 24-7 Warriors
Herriman Stallions 17-17 Warriors
Palos Verdes 26-5 Ocelots
Palos Verdes 33-5 Herriman Stallions
Warriors 17-7 Ocelots

Pool E
South Utah Cannibals 48-0 Notre Dame Hounds
Fullerton Lions 31-0 Stern MASS
Notre Dame 26-12 Stern MASS
South Utah Cannibals 12-7 Fullerton Lions
Fullerton Lions 24-7 Notre Dame Hounds
South Utah Cannibals 29-0 Stern MASS

Pool F
British Columbia 2 46-0 Harlequins
Tennessee Tri-Star Red 5-15 Cherry Creek
British Columbia 2 27-5 Cherry Creek
Tennessee Tri-Star Red 48-0 Harlequins
Harlequins 24-17 Cherry Creek
British Columbia 2 41-12 Tennessee Tri-Star Red

Cup QF ICEF 24-12 BC 2
Cup QF SoCal Selects 41-5 So. Utah
Cup QF Fullerton 17-14 Palos Verdes
Cup QF BC 1  24-10 Herriman Mustangs

Cons SF BC 2 15-10 SO. Utah
Cons SF Palos Verdes v Herriman
Cup SF ICEF L-W SOCal Selects
Cup SF Fullerton 10-33 BC 1

Cup Final: SoCal Selects 29-7 BC 2



High School Girls 7s

Girls HS 7s
Pool A

BC Banshees 38-0 Lowland Cannibals
Glendale 43-0 Castle Rock
BC Banshees 43-0 Glendale
Notre Dame Hounds 22-5 Lowland Cannibals
Notre Dame Hounds 29-7 Glendale
BC Banshees 45-0 Castle Rock
Notre Dame Hounds 48-0 Castle Rock
Glendale 24-17 Lowland Cannibals

Pool B
Bishop’s College School 15-10 ICEF
British Columbia 41-0 Snow Canyon
British Columbia 27-5 Bishop’s College School
ICEF 36-5 B5
British Columbia 37-0 B5
Bishop’s College School 36-5 Snow Canyon
ICEF 15-10 British Columbia
Snow Canyon 15-0 B5

Plate SF Lowland 22-0 Snow Canyon
Plate SF ICEF 27-5 Glendale
Cup SF Notre Dame 17-5 Bishop's
Cup SF BC Banshees 10-5 British Columbia
Plate Final: ICEF 27-7 Lowland
Cup Final: Notre Dame 15-10 BC Banshees
BOWL: B5 15-0 Castle Rock

High School Girls 15s

Minnesota Tundra 17-15 Wild Rose Rugby
Old Girls 44-10 Wild Roses
Minnesota Tundra 22-17 Snow Canyon
Del Norte 34-27 Desert Hills
Fallbrook 41-14 Wild Rose
Islanders 53-5 Kau Toa Northern Utah



High School Boys Elite 7s

HSAA 1 29-12 Utah Cannibals
BC 2 17-10 Dog River
Ontario 19-17 BC 1
Washington Loggers 17-17 HSAA 2
HSAA1 17-0 Dog River
BC2 15-10 Utah Cannibals
BC 1 10-5 Washington Loggers
Ontario 19-15 HSAA 2
HSAA 1 30-7 BC2
Utah Cannibals 21-21 Dog River
BC 1 7-50 HSAA 2
Ontario 15-15 Washington Loggers

Cup QFs
HSAA I Forfeit over HSAA II
Washington 10-5 BC II
BC I 48-5 Utah
Ontario 24-12 Dog River

Cup SFs
HSAA I 28-0 Washington
BC I 19-12 Ontario